Mağaza / Showroom Tadilatı

Mağaza tadilatı aslında tadilat adı altında oldukça basit bir kavram olarak kalabilir. Eğer sadece boya badana yapacaksanız bu pek tadilat sayılmaz. Eğer mevcut mekanınızı yenileyecekseniz işte bu biraz tasarım uygulama olur. Çünkü mağazacılık sektöründe konutlardan daha hızlı tükenen kaba tabir ile “moda” Algısı Vardır. Yani tüketiciniz hangi sektörde olursanız olsun yenilik görmek ister.  Mağazacılık genelde 7 gün aktif olan iş yeri mekanlarıdır. Çok nadir sektörlerde hafta sonu veya hafta içi tatil günü vardır. Yeni kurulan mekanlar için bu telaş pek yaşanmaz çünkü en fazla açılış gününe yetiştirilmesi gerekir. İyi planlama ve çalışma programı yapılırsa açılış gününüze yetişmemesi için bir engelde oluşmaz.

Nelere Dikkat Etmeli

Mekanda uygulanacak olan konsept kullanacağımız malzeme cinsini belirleyecek ana faktörlerden biridir. Yani eğer Ege Havası istediğiniz bir mekan olacaksa malzemeleriniz ahşap ve taş ağırlıklı, renkleriniz beyaz ve mavi yelpazesinde olacaktır. Dikkat ettiğimiz en önemli konu her ürünün alternatif bir hatta birden daha fazla seçeneği olduğudur.Konseptiniz sizin mekanınızın havasını yansıtacak olan etkenler dizisinin bütünüdür. Mağazanız her konuda bir bütün olmalıdır.

Mağazanızın en dayanaklı olması gereken yerlerinden biri şüphesiz zemindir. Zemin de kullanılacak olan malzeme mağaza trafiğine uygun olmalıdır. Hatta bu trafiğin daha fazlası ile başa çıkabilmelidir.

Önceki         Sonraki